hoşgeldiniz


28 Ocak 2015 Çarşamba

kartondan geri dönüşüm.. sepet :)işyerimde atıl duran bir seperatör görmemle başladı herşey..daha önce internette gezinirken bilinçaltıma yerleşmiş sepet örgüsü görüntüleri canlandı gözümde evde hangi iple yapabilirim diye düşünürken bir yandan kafamda yaptım bile sepetimi .aklımdaki fotoğraftakinden biraz farklıydı kartonun orjinal halindeki gibi açıktı üst kısmı ama örerken yaklaştırmak durumunda kaldım parçaları birbirine ve yuvarlak bir form oldu..
yapım aşamalarına gelimce ;
önce kartonun uç kısımlarını kağıt delgeciyle deldim.kalemle tabanını çizerek kesme işi kızıma aitti..:)

sonra elimde uzun zamandır olan sert bir iple örgüye başladım.çıkıp kalın bir ip alsaydım eğer belki daha düzgün örülebilirdi sepet..ama elimdeki malzemeleri kullanmak istedim..


tabanına içten ve dıştan yuvarlak keçeyi yapıştırdıktan ve hatta ipinizin bir ucunu da bu aşamada keçeye sabitledikten sonra parçaların birinin altından birinin üzerinden geçirerek alta doğru sıkıştırmak suretiylen örülmeye başlandı :) en keyifli kısmı burası sanırım süslemeden sonra..


deliklerin ne işe yaradığı ise bu fotoda belli oluyo sanırım ..ipi kalın delikli bir iğneye geçirip deliklerin içinden üst tarafı kapamaya çalıştım..ipin cinsinden dolayı böyle bir görünüm oldu..değişik bir iple örülse belki üzerine hiç dantel kaplanmadan da kullanılabilirdi..

                  yapacak olanlara kolay gelsin..umarım anlatımım biraz faydalı olmuştur.belki burdan başka  fikirler de  çıkarılabir ..sevgiyle....


4 yorum:

hobimanik dedi ki...

Hoş bir sepet olmuş ellerinize sağlık... Sevgiler :))

romantikbutik dedi ki...

teşekkürler ..

romantikbutik dedi ki...

benden de sevgiler.

Mami Made It dedi ki...

Clever idea!