hoşgeldiniz


12 Ocak 2013 Cumartesi

Sevgili Sunay Akın;

Çocuğunu asma köprüde sallayan bir annedir İstanbul
ki onun
içi süt dolu
biberonudur Kız Kulesi
soğusun diye suya tutulan


Sevgili Sunay Akın bu satırları yazan tabi ki, İstanbul'u ve ülkesini bu kadar seven ve böyle güzel anlatan şiiirleriyle, böyle güzel betimlemeler yapan.
Benim yılbaşı hediyem oldu bu yıl,
imza günündeymiş, tesadüfen gördüm ve hemen kitap alıp yanına koştum.Derdim tanışmak konuşmaktı.." bu ülke için siz çok büyük bir değersiniz" dedim.Mütevazilikle "bu ülke çok daha iyilerine layık" dedi.. Böyle bir moral çok iyi geldi bana,sevgili Sunay Akın seni çok seviyorum...
(Bu yılbaşına teyzemi kaybederek başladım,yılın son haftası çok kötü geçti benim için ,annemden sonra onun kardeşlerini de tek tek kaybediyorum iki yıldır,onlarda annemin kokusunu duyardım oysa ki..)

bizim buruk yılbaşı ağacımızın iki değerli hediyesi oldu bu yıl,bu yüzden bu yıl daha çok kitap okuyacağımı düşünüyorum..

Sevtap'taki v'nin kuş olup uçması sanki benim de ruhuma bir gönderme oldu ,biraz daha ruhum kurtulmalı kafeslerden ,aynı tema Ekin'in kitabında da vardı ona da kafessiz bir yaşam dilemiş.umarım öyle olur.
çizdiği İstanbul silueti de çok güzeldi, tam bir İstanbul aşığı,bu aşkı her vesilede anlattığından  belli..
62 Tavşanı şiir kitabı, bir çırpıda okudum ,tekrar tekrar okunacak, keyifli şiirleri..Bir Çift Ayakkabı'yı Alper okuyor şu anda onu da bir an önce okumak istiyorum.
Bu yıl bloğumda diğer hobilerimin yanında bir çok kitap paylaşıcam sanırım..
Herkese kafessiz !  ve bol kitaplı bir yıl diliyorum....
sevgilerimle

Hiç yorum yok: