hoşgeldiniz


30 Mart 2014 Pazar

yeniden emeksensindeyim

uzun bir aradan sonra tekrar emeksensinde yeni ürünlerimi yayınladım.

http://emeksensin.com/romantikbutik

yine de çok az ürün var, çalışmam lazım..:)


23 Mart 2014 Pazar

portakal reçeli zamanıporatakallar artık bitiyor.reçel yapma zamanı :) 

diyerek başladım işe..portakal kabuklarını soydum önce ,
ince ince doğradın 2-3 taşım kaynattım.süzdüm..sonra suda 1 gece beklettim,kabuklarını soyduğum portakalları da doğrayıp şekerin içinde 1 gece beklettim.ertesi gün suyunu süzdüğüm kabukları da portakalların içine karıştırarak su ekledim ve kaynattım.altını kapatmaya yakın yaklaşık yarım limon sıktım ..hepsi göz kararı yapıldı.yaklaşık bir kilo portakala 2,5-3 bardak şeker ve de üzerini biraz geçecek kadar su..
süslediğim kavanoz da sevdiğim bir arkadaşa hediye gidecek.:)
reçel yapmak da mutluluk kaynaklarından biri benim için..
herkese mutlu günler diliyorum.sevgiler..

19 Mart 2014 Çarşamba

evde ekmek yapmak

evde  ekmek yapmak çok keyifliymiş ve de sanıldığı kadar  zor değilmiş.
tarifini   http://www.40firinekmek.com/cicek_ekmek.htm
adresinden aldım.ölçüleri birebir uyguladım sonuç harika oldu..ben 220 derecede değil de yaklaşık 200 derecede pişirdim.
ayrıca aramızda kalsın ama ekmek pişirmek harika bir duygu :) kendini sanki dünyayı kurtarmış gibi hissediyorsun:) 


+sevgilerimle...

18 Mart 2014 Salı

boncuklu otantik kolye tamamlandı..

ilk yaptığım denemede ip ince boncuklar küçük olduğundan sonuç beklediğim gibi olmadı..istediğim büyük mavi boncukları bulamadım,malzemelerime kavuştuğumda mavi boncuk ve kahverengi iple tekrar deneyeceğim.örgü çok kolay değil ama ben keyif aldım..belki satmak için bile yapılabilir.

bu boncuklar daha büyük en azından daha farklı durdu.daha çok beğendim.malzeme gerçekten çok önemli..birinci resimden ne kadar farklı değil mi.halbuki sayılarına kadar aynı örgü..
sevgiler..

17 Mart 2014 Pazartesi

boncuklu otantik kolye

 Kolye yi o kadar beğendim ki hemen öğrenmek istedim.deryanın dünyası programında açıklamalar çok güzel yapılıyor.ben de hemen not aldım. Ama malzeme problemim vardı. At boncuğu denen boncuktan bulamadım. Merserize iplik gerekiyor bi de.o kolay ama boncuklar küçükse ipi geçirmek zzor.lgme yerine tel kullanarak geçirilebiliyor ip.o kısmı hallettik diyelim .o halde örgüyü kısaca anlatayım..
600 boncuk ipe dizilir..2ilmek atılır.7 boncuk alınır.2 ilmek atılır. Bu şekilde17 tane yaptıktan sonra 2.sırada 1ilmek örülür 1artırılır.1 örülür.7boncuk alınır bu sekilde 6-5-4 her sırada sayı düşer ama 3 ilmek sabit kalır.bir ters bir duz bir ters örülür En son 1 ilmek ordukten sonraki sırada 3ilmek örülüp bir ilmek atılır.
Biraz zor bir orgu ama ben çok keyif aldım.ipim ince boncuklarim küçük olduğu için biraz farklı duracak gibi
Ama en azından örgüsünü ögrendim.degisik şekillerde örmek mümkün. Bitmiş halini de paylaşmak üzere Hoşça kalın.

5 Mart 2014 Çarşamba

kumaş hediyeli çekiliş..yasemin uzunoğlu bloğunda güzel kumaşlardan oluşan bir hediye hazırlamış..ben katılmak istiyorum.belki siz de katılmak istersiniz..

sevgiler..